Zapachniało świętami – warsztaty pieczenia i dekorowania pierników

W dniu 16.12.2016 r. w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli odbyły się warsztaty pieczenia i dekorowania  świątecznych pierników. Na apetyczne zajęcia  wybrali się uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą Iwoną Gamracką- Kaczor.  Kiedy zapachniało miodem i przyprawami korzennymi dzieciaki chętnie przystąpiły do zarabiania ciasta. Z ogromnym zapałem wałkowały oraz formowały różnorodne kształty. Po wypieczeniu świątecznych smakołyków zdobiły je lukrem i kolorową posypką.

Wszyscy wykazali się twórczą, plastyczną wyobraźnią. Dzięki tym zajęciom mieliśmy możliwość przekonania się, że pieczenie oraz zdobienie pierników to nie tylko nabywanie nowych umiejętności, ale także fantastyczna zabawa.Ta kulinarna przygoda bardzo wszystkim przypadła do gustu.