„Przerwa dla zdrowia!”

We wtorek 21 maja w naszej szkole, w ramach działań Promocji Zdrowia została zorganizowana akcja pod hasłem „ Przerwa dla zdrowia”. W tym dniu nasi uczniowie z klas szóstych i siódmych wcielili się w postaci „młodych lekarzy”.

Wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli dokonać pomiaru: tętna, ciśnienia tętniczego, wzrostu, wagi ciała, BMI, obejrzeć skórę i włosy za pomocą mikro kamery, wykonać test na daltonizm – czyli właściwe rozpoznawanie kolorów. „ Młodzi lekarze” badania wykonywali w zorganizowanym Kąciku Zdrowia pod czujnym okiem naszej szkolnej Pani Higienistki oraz pań E. Sarzyńskiej i A. Tietze – koordynatorek promocji zdrowia w szkole. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Akcji towarzyszyła wystawa prac uczniów z klas czwartych – plakaty pod hasłem „ Nie pal”.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji akcji pani Higienistce Katarzynie Churzępie oraz pani Joannie Puskarczyk.

Szkolny Zespół ds Promocji Zdrowia