Pierwszy dzień wiosny…

„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”  Tadeusz Boy-Żeleński

W czwartek  – 21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Stalowej Woli powitali wiosnę uśmiechem, przebraniem oraz wspaniałym humorem.

Organizatorem szkolnego konkursu na najlepsze wiosenne przebranie był Samorząd Uczniowski. W myśl hasła „ Kto przebrany ten nie pytany J ‘’wybieraliśmy najciekawszy kostium dla „Pani Wiosny”. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem i talentem prezentowali swoje wiosenne kreacje. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa  3 „a’’  wraz z panią wychowawczynią Agnieszką Kawa oraz panią Moniką Woch. Pierwszy Dzień Wiosny zawsze jest doskonałą okazją do radości i zabawy o czym zapewnili nas również uczniowie klasy 2 „a’’ wraz z wychowawczynią panią Beatką Paterek, którzy również zasługują na wyróżnienie. Obie klasy otrzymały słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas starszych, którzy niecodziennym strojem przywitali I – wszy Dzień Wiosny również dostali słodką czekoladową niespodziankę.

Nad całością przedsięwzięcia czuwali opiekunowie SU: pani Agnieszka Smagała i pani Dorota Zagulska.