Pasowanie na czytelnika

12 października 2018r.dzieci z klasy 1a z wychowawczynią p. Haliną Ubą odwiedziły  Filię 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z biblioteką oraz jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych. Na początku dzieci wysłuchały głośnego czytania książki pt.”Kamyczek w bibliotece”, oraz obejrzały prezentację na temat jak ważna jest dbałość o czysty i estetyczny wygląd książek. Podczas spotkania dzieci układały z rozsypanek wyrazowych hasła dotyczące zachowania w bibliotece.

Podczas  dyskusji dzieci poznały formalności związane z zapisem na czytelnika oraz zasady korzystania z czytelni i biblioteki. Następnie po wspólnej zabawie polegającej na odgadywaniu zagadek, nastąpiło uroczyste ślubowanie i uczniowie zostali pasowano na czytelników.