Pamiętamy o pionierach Stalowej Woli

Nasza szkoła jako najstarsza w mieście wzięła udział w projekcie Muzeum Regionalnego „Stalowowolanie 2015 – pamiętamy o pionierach Stalowej Woli z lat 1937-1939”.
W ramach projektu uczniowie klas V i VI w dniu 28.10.15r.uczestniczyli w spotkaniu z edukatorem Muzeum podczas, którego zapoznali się z przedwojennym życiem mieszkańców miasta. Następnie w czwartek 29.10.15r.uczniowie z klas Va, Vb oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z klasy VIa pod opieką nauczycieli p. Zofii Merkiel i p. Elżbiety Sarzyńskiej udali się na cmentarz z symbolicznymi chorągiewkami przygotowanymi przez Muzeum. Chorągiewki zostały umieszczone na grobach około 200 zmarłych pionierów, pierwszych mieszkańców Stalowej Woli. Wśród nich jest patron naszej szkoły, pierwszy jej kierownik – Wacław Górski, na grobie którego uczniowie zapalili znicze.