Nauczyciele na szkoleniu z zakresu I pomocy

Wiemy jak ważna jest umiejętność udzielania I pomocy poszkodowanemu, dlatego systematycznie przypominamy sobie jej podstawy. W dniach 4-6  stycznia nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przeszli kolejne szkolenie z tego zakresu. Tym razem szkolenie odbyło się podczas wyjazdu w Tatry. Połączyliśmy zatem przyjemne z pożytecznym. Podziwiając piękno gór, oddychając świeżym powietrzem i spędzając ze sobą wolny czas nauczyciele trenowali również uciśnięcia klatki piersiowej, wdechy ratownicze,  uczyli się jak postępować  w przypadku zakrztuszeń , zranień, omdleń itd. Szkolenie poprowadziły panie Małgorzata Jarocka – Reczek ( pedagog szkolny i jednocześnie instruktor z uprawnieniami American Heart Association) praz pani Agata Głaz ( nauczyciel WF oraz I pomocy przedmedycznej). Dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , która przekazała naszej szkole sprzęt do nauki I pomocy (fantomy, podręczniki , filmy itp.) mogliśmy uczyć się I pomocy w sposób praktyczny. Warto przypomnieć, że w naszej szkole realizowany jest program „Ratujemy i uczymy ratować”,  podczas którego również uczniowie uczą się udzielania I pomocy.