II Ogólnopolski Konkurs MaGIK

MaGIK to ogólnopolski konkurs na najciekawsze aplety wykonane przez uczniów z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra. Program GeoGebra służy przede wszystkim do nauczania i uczenia się matematyki na wszystkich poziomach edukacji, pozwala na tworzenie interaktywnych modeli i wizualizacji zjawisk.

W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI) gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs był podzielony na cztery kategorie:

1. Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego z GeoGebrą,
  2. Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie lub technice z GeoGebrą,
  3. Sztuka i GeoGebra,
  4. Ilustracja wybranego eksponatu znajdującego się w Centrach Nauki lub muzeach.

Projekty uczestników były oceniane pod względem ich zgodności z wybraną kategorią, oryginalności i innowacyjności, czytelności i funkcjonalności, a także estetyki i stopnia trudności wykonania projektu.

Uczennice  naszej szkoły osiągnęły ogromny sukces. Oto ich wyniki:

Kategoria: Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego z GeoGebrą

II miejsce – Weronika Sobiło kl. 4a

III miejsce – Nina Parysz, kl. 4a

Kategoria: Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie lub technice

II miejsce – Nina Parysz, kl. 4a

III miejsce – Emilia Kazanecka, kl. 4a

wyróżnienie – Aleksandra Wysokińska, kl. 5a

Kategoria: Sztuka i GeoGebra

I miejsce – Klaudia Stefaniak, kl.5a

II miejsce – Dominika Oleszko, kl. 4b

III miejsce – Julia Pierścionek, kl. 4a

wyróżnienie – Julia Gorczyca, kl. 4a

wyróżnienie – Weronika Sobiło, kl. 4a

Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć  pod adresem:

Organizatorem konkursu była Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES oraz Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

Uczennice do konkursu przygotowała Anna Skorupa – nauczycielka matematyki w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy!!!