Gramy dla naszego miasta

Dziecięca Orkiestra Dęta, która jest chlubą naszej szkoły, gra nie tylko dla niej, ale i dla naszego miasta. 11 listopada wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego. W kroplach deszczu grali pieśni legionowe. Natomiast 13 listopada orkiestra zadbała o oprawę muzyczną podczas uroczystego otwarcia obrad Rady Miejskiej. Przy wciąganiu na maszt biało-czerwonej flagi  grała hymn państwowy. Gdy w górę szybowała flaga Stalowej Woli, orkiestra zagrała hymn naszego miasta, którego dzięki panu Mieczysławowi Paruchowi  nauczyła się specjalnie na tę uroczystość. Wszyscy zgromadzeni mogli też wysłuchać pieśni legionowej „Pierwsza Brygada”. Atmosfera była podniosła i „patriotyczna”.