Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto zostało ustanowione 7 listopada 2014 roku przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Dzieci mają swoje prawa i powinny wiedzieć jak z nich korzystać, muszą jednak pamiętać o poszanowaniu praw innych!
W związku z obchodami tego dnia uczniowie Samorządu Uczniowskiego, oraz wychowawcy zapoznali wszystkich z prawami dzieci, uczniowie poszczególnych klas przyszli do szkoły ubrani w wybrany przez siebie kolor lub charakterystyczny element garderoby np. muszki, koszulki w kratkę lub kokardy.

Tego dnia został zorganizowany w szkole Kiermasz Domowego Ciasta. Pyszne domowe, przygotowane przez rodziców naszych uczniów wypieki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na zakup nagród za udział w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski min. Klasa Na Medal i Prymus Roku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu kiermaszu.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami