Za dar największy- wiedzę i serce

13 października odbywały się w szkole uroczystości z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.
Ten dzień obchodziliśmy w szkole wyjątkowo uroczyście. Obchody święta rozpoczęto od akademii.
Uroczystość dla klas starszych przygotowali, pod kierunkiem M. Janusz, uczniowie klasy VI b.

W pierwszej części akademii przypomniano historię powstania Komisji Edukacji Narodowej.
Wiele miejsca poświęcono także historii naszej szkoły. Przypomniano sylwetkę pierwszego dyrektora szkoły i patrona naszych dążeń-Wacława Górskiego. Osobnym wierszem uczczono pamięć nauczycieli Tajnego Nauczania. Nie zabrakło też czasu na przekartkowanie szkolnych kronik i przypomnienie sylwetek nauczycieli , którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii szkoły.

W drugiej części przedstawienia uczniowie w słowno-muzycznym koncercie życzeń podziękowali Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom szkoły za dar największy wiedzę i serce. Ta cześć uroczystości, obok uroczystych wierszy, zawierała scenki dramowe, w których uczniowie w sposób humorystyczny opowiedzieli o swoich szkolno-lekcyjnych perypetiach.

W ramach obchodów święta społeczności szkolnej zaprezentowano konkursowe prace uczniów- Portret mojego nauczyciela.

Ten dzień na pewno utkwi w naszej pamięci także jako święto naszej szkoły. Cieszyliśmy się bardzo z tego, że mogliśmy go przeżyć w radosnej i serdecznej atmosferze.