Co piszczy w trawie?

W sobotę 18 marca 2017 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków i ich rodziców. Temat przewodni spotkania „Co piszczy w trawie” obejmował zabawy edukacyjne w języku angielskim, doświadczenia przyrodnicze i zabawy świetlicowe.

Po odebraniu specjalnego biletu w świetlicy dzieci przeszły do sali lekcyjnej na język angielski. Dzieci uczyły się nowych słówek poprzez gry i zabawy ruchowe. Nie zabrakło też piosenki i tańca.

Następnym etapem spotkania była wizyta w pracowni przyrodniczej, która tego dnia zamieniła się w „Laboratorium eksperymentów”. Przyszli uczniowie naszej szkoły podziwiali wybuchające wulkany, produkcję „pasty do zębów dla słonia”, siłę oddziaływania magnesów, wody, gazów w powietrzu i dźwięku. Na zakończenie wizyty w klasie przyrodniczej dzieci poznały hodowlę patyczaków i ich zwyczaje.

Wizytę w szkole zakończył poczęstunek w postaci gofrów oraz rozdanie dyplomów.