Bijemy rekord w resuscytacji!

16 października 2105 w godz. 12.00-12.30, 156 osób z naszej szkoły (uczniów z klas 3-6 i nauczycieli) prowadziło na 8 fantomach uciśnięcia klatki piersiowej i wdechy ratownicze. Próbowaliśmy pobić rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo -oddechowej. Z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , w Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca w całej Polsce podejmowana jest próba ustanowieniu rekordu w jak największej liczbie osób prowadzących jednocześnie RKO. Nasi uczniowie zdobywają tę umiejętność w szkole, podczas zajęć prowadzonych w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować. Niestety nie udało się pobić naszego szkolnego zeszłorocznego rekordu ( 173 osoby), ale cieszymy się z każdej prawidłowo wykonanej resuscytacji , zaangażowania i właściwego zachowania naszych uczniów. Gratulujemy!